2. července 2012

Filmová podoba týdne #3


Jedná se o meme, které pořádá Niklaus.
Cílem tohoto meme je každé pondělí představit čtenářům i filmové a seriálové zpracování knih.
   
Název filmu: Gulliverovy cesty
Režisér filmu: Rob Letterman
Hrají: Jack Black, Jason Segel, Emily Blunt, Amanda Peet, Billy Connolly, Chris O'Dowd, T. J. Miller, James Corden, Catherine Tate
Podle knihy: Gulliverovy cesty od Jonathana Swifta
O čem film je: Lemuel Gulliver je obyčejný chlápek, který třídí poštu v redakci newyorských novin a sní o tom, že z něj bude autor cestopisů. Podfukem se mu podaří přesvědčit editorku Darcy, kterou tajně miluje, aby ho pověřila napsáním článku o Bermudském trojúhelníku. Během výpravy na Bermudy Gulliver ztroskotá a dostane se do dosud neobjevené země Liliputánů. Zde je sice nejprve zatčen generálem Edwardem, ale již brzy se z něj stane všemi obdivovaný o respektovaný obr. Když ale vyjde najevo skutečná pravda o tom, co je zač, ztratí Gulliver veškerou přízeň, kterou si u Liliputánů vydobyl. Navíc se kvůli němu Liliputáni ocitnou ve velkém nebezpečí, a tak mu nezbývá nic jiného, než nalézt způsob, jak napravit všechny škody, které spáchal.


Můj názor: Když jsem teto film viděla poprvé, tak jsem se hodně nasmála. Je to vtipný film s trapnými situacemi, ale na podruhé už mi to tak vtipné nepřišlo. Nad některými situacemi musíte prostě kroutit hlavou. A ta píseň na konci je opravdu perla. Ve filmu najdete mnoho známých tváří jako např. Jack Black, kterého vidíte na obrázku. 


Žádné komentáře:

Okomentovat